Jeśli chceszbyć powiadamiany
o zmianach na stronie podaj swój adres e-mail
 
   
 
 
  poniedziałek 03 sierpnia 2020  
 
 
Europejska Wystawa 20 - 22 .11. 2009r. w Nitrze - list otwarty
Reprezentując naszą Organizacje na tak prestiżowej wystawie, jaką była 26 Wystawa Europejska, pozwólcie, że podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Koledzy! Wystawa o takim znaczeniu i takiej skali wielkości to wysiłek organizacyjny , który na pewno przyczyni się do popularyzacji i podniesienia poziomu naszych hodowli. Spotkaliśmy się w klimacie serdeczności, dyskutowaliśmy i snuliśmy plany na przyszłość. Zorganizowaliśmy prezentacje Polskiego Związku na miarę możliwości a ocenę zostawiam tym co nas licznie odwiedzili. Byliśmy przez dwa dni oblegani, były pozytywne opinie ale i też serdeczne i budujące uwagi. Dziękuję kolegom z Zarządu Polskiego Związku; S. Wójcikowi, Z. Borawskiemu, I. Ociepie oraz G. Kuryle za duże zaangażowanie. Dziękuję Mietkowi Branickiemu - pierniki z Torunia smakowały wszystkim. Dziękuję kolegom z Koszalina M. Jarząbkowi, mocnej ekipie z Gdańska na czele z Rysiem Bielawskim, jego żonie za wprowadzenie wspaniałej atmosfery, kolegom z Włocławka , Jankowi Jędrzejewskiemu, Rysiowi Suskiemu, kolegom z Łodzi, Zielonej Góry, Poznania i Wrocławia, kolegom ze Śląska, L. Czechowi, który mimo choroby przyjechał, Krzychowi Stachurskiemu i wszystkim z Warszawy i Kielc. Koledze Markowi Rzepce z Tarnowa za opiekę nad zarządem. Dziękuję wszystkim nie wymienionym , którzy nas odwiedzili i wsparli dobrym słowem. Odwiedzili nas hodowcy z U.S.A, Włoch, Niemiec. To były miłe i budujące chwile.

Bardzo dziękuję Staszkowi Roszkowskiemu za bezpłatne plakaty oraz czasopisma, które bardzo wzbogaciły ofertę reklamową Polskiego Związku. Dziękuję Adamowi Zdebowi oraz jego bratu Bronkowi. Koledzy, wystawa europejska to też spotkania i rozmowy o przyszłości o miejscu Polskiego Związku w Europie. Odbyło się spotkanie z Prezydentem Federacji Europejskiej. Była i typowo robocza rozmowa z producentem obrączek dla P.Z. Spotkania te odbyły się w klimacie spokoju, serdeczności, zrozumienia. Myślę, że nasza organizacja była zauważona pozytywnie, zostały załatwione ważne sprawy związkowe, uzyskano zezwolenie na drukowanie materiałów dotyczących wydania wzorców drobiu. Szanowni Hodowcy! Wiem że tej prezentacji i myślę, że niezłego wizerunku naszej organizacji nie było by bez Was wystawców. To Wy i Wasze hodowle sprawiły, że zostaliśmy zauważeni na tle Europy, że w konfrontacji hodowlanej wypadliśmy dobrze.

Dziękuję tym co wystawiali, reprezentowali nas, zdobyli tytuły i wyróżnienia. Wasze słuszne uwagi i propozycje na pewno w przyszłości będą uwzględnione.

Jan Pajka.
21-12-2009