Jeśli chceszbyć powiadamiany
o zmianach na stronie podaj swój adres e-mail
 
   
 
 
  sobota 23 czerwca 2018  
  Pełna treść wzorców ras zarejestrowanych gołębi dostępna jest odpłatnie.

Aby nabyć pełne wzorce ras zarejestrowanych gołębi należy dokonać wpłaty 270zł na konto PZHGRiDI, a dowód wpłaty przesłać na adres korespondencyjny Związku. Po zaksięgowaniu środków wzorce ras zarejestrowancyh gołebi w formie papierowej zostaną przesłane na wskazany adres.

Wszelkie dane niezbędne do dokonania opłaty znajdują się w dziale 'Kontakt'.
 
 
 
grupa 1: uformowane 40 ras
 
 
 
 
Angielski Szlachetny Wystawowy (EE 29)
 
 
 
 
Antwerpski Wystawowy (EE 26)
 
 
 
 
Beneszowski (EE 54)
 
 
 
 
Białka Polska
 
 
 
 
Damaceński (EE 42)
 
 
 
 
Exhibition Homer (EE 28)
 
 
 
 
Giant Homer (EE 30)
 
 
 
 
Giers (EE 9)
 
 
 
 
Hiszpan (EE 46)
 
 
 
 
Holenderski Listonosz Wystawowy (EE 33)
 
 
 
 
Kanik Pracheński (EE 21)
 
 
 
 
Karno (EE 7)
 
 
 
 
Koroniasty z Soultz (EE 18)
 
 
 
 
Koszua (EE 8)
 
 
 
 
Lahore (EE 37)
 
 
 
 
Libański (EE 38)
 
 
 
 
Mondain (EE 6)
 
 
 
 
Montoban (EE 3)
 
 
 
 
Morawski Strasser (EE 22)
 
 
 
 
Niemiecki Wystawowy (EE 32)
 
 
 
 
Olbrzym Rzymski (EE 1)
 
 
 
 
Olbrzym Węgierski (EE 2)
 
 
 
 
Polski Pocztowy Wystawowy
 
 
 
 
Romagnoli (EE 5)
 
 
 
 
Ryś Polski (EE 24)
 
 
 
 
Rzeszowski Wystawowy
 
 
 
 
Sarlandzki (EE 11)
 
 
 
 
Show Homer (EE 27)
 
 
 
 
Show Racer (EE 31)
 
 
 
 
Skowronek Koburski (EE 25)
 
 
 
 
Sotobanka Francuska (EE 20)
 
 
 
 
Strasser (EE 23)
 
 
 
 
Swift Egipski (EE 43)
 
 
 
 
Swift Syryjski (EE 44)
 
 
 
 
Śląski Tarczowy
 
 
 
 
Teksański (EE 12)
 
 
 
 
Wrocławski Wystawowy
 
 
 
 
Żylasty Kędzierzawy (EE 40)
 
 
 
 
Żylasty Syryjski (EE 39)
 
 
 
 
Żylasty z Basry (EE 41)
 
 
 
 
grupa 2: brodawczaki 17 ras
 
 
 
 
Bagdeta Czeska (EE 110)
 
 
 
 
Bagdeta Częstochowska
 
 
 
 
Bagdeta Francuska (EE 107)
 
 
 
 
Bagdeta Frankońska (EE 106)
 
 
 
 
Bagdeta Morawska (EE 111)
 
 
 
 
Bagdeta Norymberska (EE 105)
 
 
 
 
Bagdeta Ostrawska (EE 109)
 
 
 
 
Bagdeta Sztainhaimska (EE 108)
 
 
 
 
Brodawczak Ostrowiecki (EE 117)
 
 
 
 
Brodawczak Podkarpacki
 
 
 
 
Brodawczak Polski (EE 116)
 
 
 
 
Dragon (EE 104)
 
 
 
 
Hiszpański Brodawczak Czerwonobrewy (EE 118)
 
 
 
 
Indian (EE 102)
 
 
 
 
Karier (EE 101)
 
 
 
 
Listonosz Polski (EE 114)
 
 
 
 
Turczyn
 
 
 
 
grupa 3: kuraki 7 ras
 
 
 
 
King (EE 204)
 
 
 
 
Kurak Florencki (EE 201)
 
 
 
 
Kurak Maltański (EE 203)
 
 
 
 
Kurak Srokaty (EE 202)
 
 
 
 
Modena Angielska (EE 205)
 
 
 
 
Modena Niemiecka (EE 206)
 
 
 
 
Modena Włoska (Triganino) (EE 207)
 
 
 
 
grupa 4: dęte 34 ras
 
 
 
 
Garłacz Amsterdamski (EE 331)
 
 
 
 
Garłacz Angielski (EE 310)
 
 
 
 
Garłacz Angielski Miniaturowy (EE 329)
 
 
 
 
Garłacz Bawarski (EE 315)
 
 
 
 
Garłacz Brneński (EE 330)
 
 
 
 
Garłacz Czeski Siwy (EE 325)
 
 
 
 
Garłacz Dolnobawarski (EE 346)
 
 
 
 
Garłacz Francuski (EE 307)
 
 
 
 
Garłacz Gent (EE 309)
 
 
 
 
Garłacz Górnośląski Białogłowy
 
 
 
 
Garłacz Górnośląski Koroniaty (EE 320)
 
 
 
 
Garłacz Hanacki (EE 314)
 
 
 
 
Garłacz Heski (EE 317)
 
 
 
 
Garłacz Holenderski (EE 302)
 
 
 
 
Garłacz Jeneński (EE 340)
 
 
 
 
Garłacz Marchenero (EE 334)
 
 
 
 
Garłacz Morawski (EE 312)
 
 
 
 
Garłacz Morawski Białogłowy (EE 321)
 
 
 
 
Garłacz Morawski Siodłaty (EE 311)
 
 
 
 
Garłacz Norwicki (EE 306)
 
 
 
 
Garłacz Pomorski (EE 303)
 
 
 
 
Garłacz Saksoński (EE 316)
 
 
 
 
Garłacz Siodłaty (EE 305)
 
 
 
 
Garłacz Siodłaty Łapciaty (EE 304)
 
 
 
 
Garłacz Słowacki (EE 322)
 
 
 
 
Garłacz Staroniemiecki (EE 301)
 
 
 
 
Garłacz Śląski (EE 323)
 
 
 
 
Garłacz Tęczowy (EE 319)
 
 
 
 
Garłacz Turyński (EE 324)
 
 
 
 
Stawak Czeski (EE 345)
 
 
 
 
Stawak Małopolski
 
 
 
 
Stawak Polski
 
 
 
 
Stawak Śląski (EE 318)
 
 
 
 
Voorburski Garłacz Tarczowy (EE 327)
 
 
 
 
grupa 5: barwne 81 ras
 
 
 
 
Aichbiler (EE 484)
 
 
 
 
Argowski Białogon (EE 410)
 
 
 
 
Bernadyński Srokacz (EE 446)
 
 
 
 
Berneńska Kukułka (EE 411)
 
 
 
 
Berneński Białogon (EE 415)
 
 
 
 
Berneński Lustrzany (EE 141)
 
 
 
 
Berneński Pstrogłowy (EE 413)
 
 
 
 
Berneński Skowronek (EE 412)
 
 
 
 
Berneński Srokacz z Czółkiem (EE 483)
 
 
 
 
Czajka z Sankt Galler (EE 431)
 
 
 
 
Czeska Czajka Łapciata (EE 477)
 
 
 
 
Czeski Kolorowy (EE 401)
 
 
 
 
Duński Szczygieł (EE 404)
 
 
 
 
Frankoński Błyszczący (EE 487)
 
 
 
 
Frankoński Polny (EE 444)
 
 
 
 
Frankoński Srokacz Sercaty (EE 445)
 
 
 
 
Frankoński Tarczowy (EE 449)
 
 
 
 
Gil (EE 402)
 
 
 
 
Kolorowy z Echterdigen (EE 443)
 
 
 
 
Lazurek (EE 403)
 
 
 
 
Lucerneński Białogon (EE 423)
 
 
 
 
Lucerneński Elmer (EE 418)
 
 
 
 
Lucerneński Jednobarwny (EE 417)
 
 
 
 
Lucerneński Miedzianopierśny (EE 420)
 
 
 
 
Lucerneński Pstrogłowy (EE 422)
 
 
 
 
Lucerneński Tarczowy (EE 419)
 
 
 
 
Lucerneński Złotopierśny (EE 421)
 
 
 
 
Ministerlandzki Polny (EE 407)
 
 
 
 
Niemiecki Kolorowy Gładkonogi (EE 406)
 
 
 
 
Norymberska Jaskółka (EE 447)
 
 
 
 
Norymberski Skowronek (EE 448)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Białogon (EE 434)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Łysek (EE 435)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Mnich Gladkonogi (EE 437)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Mnich Łapciaty (EE 436)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Murzyn (EE 439)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Pstrogłowy (EE 433)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Skowronek (EE 432)
 
 
 
 
Południowoniemiecki Tarczowy (EE 438)
 
 
 
 
Południowoniemiecki z Czółkiem (EE 441)
 
 
 
 
Południowoniemiecki ze Śliniaczkiem (EE 440)
 
 
 
 
Saksońska Czajka (EE 469)
 
 
 
 
Saksońska Czajka Białoskrzydła (EE 476)
 
 
 
 
Saksońska Jaskółka (EE 468)
 
 
 
 
Saksoński Barwnopierśny (EE 474)
 
 
 
 
Saksoński Białogon (EE 465)
 
 
 
 
Saksoński Bocian (EE 470)
 
 
 
 
Saksoński Łysek Dwuczuby (EE 466)
 
 
 
 
Saksoński Mnich (EE 467)
 
 
 
 
Saksoński Polny Kolorowy (EE 475)
 
 
 
 
Saksoński Tarczowy (EE 471)
 
 
 
 
Saksoński z Czółkiem (EE 472)
 
 
 
 
Saksoński z Księżycem (EE 473)
 
 
 
 
Staroniemiecki Murzyn (EE 479)
 
 
 
 
Szpak (EE 405)
 
 
 
 
Szwajcarski Jednobarwny (EE 416)
 
 
 
 
Szwajcarski Listonosz (EE 485)
 
 
 
 
Śląska Barwnogłówka (EE 481)
 
 
 
 
Śląski Murzynek (EE 480)
 
 
 
 
Turgawski Białogon (EE 428)
 
 
 
 
Turgawski Elmer (EE 424)
 
 
 
 
Turgawski Młynarz (EE 425)
 
 
 
 
Turgawski Mnich (EE 462)
 
 
 
 
Turgawski Tarczowy (EE 427)
 
 
 
 
Turyńska Czajka (EE 458)
 
 
 
 
Turyńska Jaskółka (EE 456)
 
 
 
 
Turyński Barwnopierśny (EE 461)
 
 
 
 
Turyński Białoglowy (EE 454)
 
 
 
 
Turyński Białogon (EE 452)
 
 
 
 
Turyński Bocian (EE 457)
 
 
 
 
Turyński Jednobarwny (EE 450)
 
 
 
 
Turyński Łysek Bialoogoniasty (EE 453)
 
 
 
 
Turyński Mnich (EE 462)
 
 
 
 
Turyński Tarczowy (EE 459)
 
 
 
 
Turyński z Białym Śliniaczkiem (EE 455)
 
 
 
 
Turyński z Czółkiem (EE 460)
 
 
 
 
Turyński z Księżycem (EE 463)
 
 
 
 
Turyński Złotawiec (EE 451)
 
 
 
 
Wiggertalski Barwnoogoniasty (EE 429)
 
 
 
 
Wirtemberski Murzyn (EE 442)
 
 
 
 
Zuryski Białogon (EE 430)
 
 
 
 
grupa 6: turkoty 13 ras
 
 
 
 
Turkot Altenburski (EE 513)
 
 
 
 
Turkot Angielski (EE 508)
 
 
 
 
Turkot Arabski (EE 514)
 
 
 
 
Turkot Bernburski (EE 504)
 
 
 
 
Turkot Bucharski (EE 501)
 
 
 
 
Turkot Drezdeński (EE 505)
 
 
 
 
Turkot Frankoński (EE 512)
 
 
 
 
Turkot Harzburski (EE 506)
 
 
 
 
Turkot Niemiecki Dwuczuby (EE 502)
 
 
 
 
Turkot Niemiecki Jednoczuby (EE 503)
 
 
 
 
Turkot Niemiecki z Rozwidlonym Ogonem (EE 509)
 
 
 
 
Turkot Szmeleński (EE 511)
 
 
 
 
Turkot Vogtlandzki Białogłowy (EE 507)
 
 
 
 
grupa 7: strukturalne 8 ras
 
 
 
 
Chiński Gołąb (EE 609)
 
 
 
 
Kapucyn Staroholenderski (EE 603)
 
 
 
 
Loczek (EE 601)
 
 
 
 
Murzyn Szmalkaldzki (EE 602)
 
 
 
 
Pawik (EE 606)
 
 
 
 
Pawik Indyjski (EE 607)
 
 
 
 
Perukarz (EE 605)
 
 
 
 
Seldżucki (EE 613)
 
 
 
 
grupa 8: mewki 20 ras
 
 
 
 
Mewka Aacheńska (EE 705)
 
 
 
 
Mewka Anatolijska (EE 713)
 
 
 
 
Mewka Angielska (EE 712)
 
 
 
 
Mewka Antwerpska (EE 701)
 
 
 
 
Mewka Barbarisi (EE 725)
 
 
 
 
Mewka Barwnoogoniasta (EE 709)
 
 
 
 
Mewka Domino (EE 715)
 
 
 
 
Mewka Egipska Jednokolorowa (EE 710)
 
 
 
 
Mewka Figurita (EE 722)
 
 
 
 
Mewka Hamburska (EE 707)
 
 
 
 
Mewka Lutycka Barbet (EE 723)
 
 
 
 
Mewka Niemiecka Tarczowa (EE 708)
 
 
 
 
Mewka Polska (EE 724)
 
 
 
 
Mewka Staroholenderska (EE 703)
 
 
 
 
Mewka Staroniemiecka (EE 704)
 
 
 
 
Mewka Staroorientalna
 
 
 
 
Mewka Turbit (EE 711)
 
 
 
 
Mewka Turbiteen (EE 716)
 
 
 
 
Mewka Włoska (EE 706)
 
 
 
 
Mewki Orientalne (EE 714)
 
 
 
 
grupa 9: lotne 154 ras
 
 
 
 
Agaran (EE 893)
 
 
 
 
Akermański
 
 
 
 
Amerykański Domowy Lotny (EE 915)
 
 
 
 
Amerykański Lotny
 
 
 
 
Angielska Mniszka (EE 896)
 
 
 
 
Angielski Krótkodzioby (EE 832)
 
 
 
 
Angielski Średniodzioby (EE 830)
 
 
 
 
Astrachański Lotny
 
 
 
 
Barwnogłówka Królewiecka (EE 905)
 
 
 
 
Barwnogłówka Poznańska (EE 910)
 
 
 
 
Berliński Długodzioby (EE 805)
 
 
 
 
Berliński Krótkodzioby (EE 904)
 
 
 
 
Berlińskolotny Długołapciaty (EE 806)
 
 
 
 
Białogłówka Angielska
 
 
 
 
Białogłówka Elbląska (EE 908)
 
 
 
 
Białogłówka Gąbińska (EE 909)
 
 
 
 
Białogon Radomski
 
 
 
 
Białostocki Tarczowy Lotny
 
 
 
 
Biały Czarnodzioby (EE 802)
 
 
 
 
Biały Orłowski
 
 
 
 
Biały Perłowodzioby (EE 802)
 
 
 
 
Bielcki Krótkodzioby
 
 
 
 
Bij Uzbecki (EE 892)
 
 
 
 
Błagodarneński Lotny (EE 970)
 
 
 
 
Bocian Warszawski Łapciaty
 
 
 
 
Brodacz Orłowski
 
 
 
 
Budapeszteński Białoloty
 
 
 
 
Budapeszteński Krótkodzioby (EE 844)
 
 
 
 
Chiński Wywrotek (EE 914)
 
 
 
 
Chorwacki Roller z Sisak (EE 938)
 
 
 
 
Czeski Wysokolotny (EE 967)
 
 
 
 
Czilik Rostowski
 
 
 
 
Czilik Taganrogski (EE 867)
 
 
 
 
Czystooki (EE 906)
 
 
 
 
Debreczyńki Roller (EE 849)
 
 
 
 
Dolnośląski Biały Łapciaty (EE 961)
 
 
 
 
Duński Długodzioby Lotny (EE 811)
 
 
 
 
Felegyhazer (EE 858)
 
 
 
 
Gąska Wiedeńska (EE 839)
 
 
 
 
Gdański Wysokolotny / Sokół Gdański (EE 816)
 
 
 
 
Gołoszyjka Rumuńska (EE 853)
 
 
 
 
Grzywacz Permski (EE 871)
 
 
 
 
Grzywacz Polski (EE 937)
 
 
 
 
Hamburski Lotny (EE 899)
 
 
 
 
Hanowerski Lotny (EE 813)
 
 
 
 
Holenderski Wysokolotny (EE 824)
 
 
 
 
Jejski Dwuczuby (EE 870)
 
 
 
 
Kaliski Biały
 
 
 
 
Kaselski (EE 803)
 
 
 
 
Kazański Pulsujący (EE 868)
 
 
 
 
Kiszyniowski Krótkodzioby
 
 
 
 
Kłajpedzki Wysokolotny (EE 815)
 
 
 
 
Komarneński (EE 857)
 
 
 
 
Koroniarz Barwnoogoniasty (EE 877)
 
 
 
 
Koroniarz Końcaty (EE 877)
 
 
 
 
Koroniarz Sercaty (EE 877)
 
 
 
 
Korosi (EE 864)
 
 
 
 
Koszycki Wysokolotny (EE 930)
 
 
 
 
Krasnodarski Średniodzioby (EE 949)
 
 
 
 
Kriukowski Biały
 
 
 
 
Krótkodzioba Sroka Rosyjska
 
 
 
 
Krótkodzioby Polski (EE 948)
 
 
 
 
Krótkodzioby Tomaszowski
 
 
 
 
Krótkodzioby Wywrotek Rżewski
 
 
 
 
Krymka Białostocka (EE 935)
 
 
 
 
Krymka Hamburska (EE 900)
 
 
 
 
Krymka Polska (EE 934)
 
 
 
 
Krzemieńczuk
 
 
 
 
Kurski Wysokolotny
 
 
 
 
Litewski Jednokolorowy
 
 
 
 
Litewski Tygrysowaty
 
 
 
 
Łódzki Pstry (EE 809)
 
 
 
 
Masłowy Kutnowski
 
 
 
 
Maściuch Polski (EE 960)
 
 
 
 
Mikołajowski
 
 
 
 
Mniszka Kijowska (EE 891)
 
 
 
 
Mniszka Tulska
 
 
 
 
Motyl Warszawski (EE 936)
 
 
 
 
Muki (EE 820)
 
 
 
 
Murzyn Polski
 
 
 
 
Murzynek Lotny
 
 
 
 
Nadreński Klakier Kołujący (EE 1103)
 
 
 
 
Niemiecka Sroka Koziołkująca (EE 828)
 
 
 
 
Niemiecki Długodzioby Lotny (EE 801)
 
 
 
 
Niemiecki Tippler Wystawowy (EE 840)
 
 
 
 
Nowoczerkaski Czarnoogoniasty (EE 872)
 
 
 
 
Orlik Białostocki
 
 
 
 
Orlik Polski (EE 963)
 
 
 
 
Orlik Wileński (EE 964)
 
 
 
 
Pasiak Perłowy (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Perłowy Brązowoloty (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Perłowy Jarzębiaty (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Perłowy Jarzębiaty Brązowoloty (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Srebrzysty (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Srebrzysty Jarzębiaty (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Srebrzysty Jarzębiaty Szaroloty (EE 802)
 
 
 
 
Pasiak Srebrzysty Szaroloty (EE 802)
 
 
 
 
Perłowy (EE 802)
 
 
 
 
Pląsacz Staronadwiślański (EE 907)
 
 
 
 
Polski Perłowy Łapciaty
 
 
 
 
Polski Srebrzysty Łapciaty
 
 
 
 
Polski Tarczowy Wysokolotny (EE 965)
 
 
 
 
Południowobaczkijski Lotny (EE 941)
 
 
 
 
Pomorski Daszkooki (EE 817)
 
 
 
 
Praski Lotny (EE 913)
 
 
 
 
Regensburski Lotny (EE 852)
 
 
 
 
Roller Orientalny (EE 850)
 
 
 
 
Rostocki Lotny (EE 901)
 
 
 
 
Rostowski Białopierśny (EE 873)
 
 
 
 
Rostowski Jednokolorowy
 
 
 
 
Rostowski Łabędź
 
 
 
 
Rostowski Tygrysowaty
 
 
 
 
Rosyjski Tarczowy
 
 
 
 
Rumuński Białoogoniasty Lotny (EE 855)
 
 
 
 
Serbski Wysokolotny (EE 866)
 
 
 
 
Siedmiogrodzki Wywrotek Dwuczuby (EE 863)
 
 
 
 
Słowacki Wysokolotny (EE 932)
 
 
 
 
Srebrniak Polski (EE 802)
 
 
 
 
Sroczka Marchijska (EE 902)
 
 
 
 
Sroczka Polska Krótkodzioba (EE 969)
 
 
 
 
Sroka Krakowska (EE 808)
 
 
 
 
Sroka Łowicka (EE 802)
 
 
 
 
Stargardzki Pulsujący (EE 818)
 
 
 
 
Staroaustriacki Lotny (EE 834)
 
 
 
 
Staroholenderski Lotny (EE 826)
 
 
 
 
Syberyjski (EE 962)
 
 
 
 
Szary Moskiewski
 
 
 
 
Szczeciński Krótkodzioby (EE 912)
 
 
 
 
Sztralzundzki (EE 804)
 
 
 
 
Szwedzki Lotny (EE 881)
 
 
 
 
Szymel Hamburski (EE 898)
 
 
 
 
Timiszoarski Srokacz (EE 856)
 
 
 
 
Tipler Angielski (EE 829)
 
 
 
 
Tipler Zagłębiowski
 
 
 
 
Warszawski Motyl Średniodzioby
 
 
 
 
Węgierski Lotny Oszroniony (Deresz) (EE 966)
 
 
 
 
Wiedeński Białotarczowy (EE 837)
 
 
 
 
Wiedeński Krótkodzoby (EE 838)
 
 
 
 
Wiedeński Lotny (EE 835)
 
 
 
 
Wołżański Barwnopierśny (EE 874)
 
 
 
 
Wstegowy Rżewski (EE 866)
 
 
 
 
Wysokolotny Budapesztański (EE 845)
 
 
 
 
Wywrotek Jaski (EE 862)
 
 
 
 
Wywrotek Koszycki (EE 931)
 
 
 
 
Wywrotek Mazurski (EE 968)
 
 
 
 
Wywrotek Odeski
 
 
 
 
Wywrotek Praski Średniodzioby
 
 
 
 
Wywrotek Rakowicki (EE 855)
 
 
 
 
Wywrotek Smoleński
 
 
 
 
Wywrotek Wschodniopruski (EE 819)
 
 
 
 
Zakonniczka Niemiecka (EE 897)
 
 
 
 
Zamojski
 
 
 
 
Żarowy Tulski (EE 865)
 
 
 
 
Żuk Tulski